Nasze marki

Co jeść po treningu?

 

Trening zakończony, wchodzisz do kuchni i zaczynasz się zastanawiać, co zjeść żeby uzupełnić wszystkie utracone składniki? Może banan? Shake białkowy albo baton regeneracyjny? Może jednak ryż? 

 

Zacznijmy od początku, dlaczego ten posiłek jest tak ważny? Podczas treningu z naszych mięśni tracimy glikogen, dochodzi również do rozpadu białek ustrojowych. Całkowita regeneracja glikogenu w naszych mięśniach to proces trwający ok. 24h, jednak najważniejsze są pierwsze godziny po wysiłku, dlatego posiłek bogaty w białko i węglowodany należy przyjąć w jak najkrótszym czasie po zakończeniu treningu. Co się stanie jeżeli tego nie zrobimy? Organizm zacznie pobierać białko z mięśni, co doprowadzi do zmniejszenia ich masy.

 

Czy po treningu można spożywać tłuszcz?

 

Na pewno nie może on stanowić podstawy posiłku, może być jedynie dodatkiem. Tłuszcze w naszym organizmie są trawione najdłużej ze wszystkich składników odżywczych, co spowalnia perystaltykę jelit, jednocześnie spowalniając wchłanianie białka i węglowodanów. 

 

Jaki posiłek będzie najlepszy?

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie zjedzenie posiłku zawierającego zarówno węglowodany jak i białko. Jeżeli chodzi o węglowodany, najlepiej będzie wybrać te o wysokim indeksie glikemicznym. Możesz zjeść kanapki z białkowym dodatkiem, sławny ryż z kurczakiem, łososia z warzywami, czy mleczny koktajl z bananami. Na rynku znajdziemy również wiele “gotowych” produktów, które wspomagają regenerację po wysiłku. Mogą to być między innymi batony czy shake białkowy. Plusem takich produktów jest to, że nie trzeba poświęcać wiele czasu na ich przygotowanie i można je spożyć bezpośrednio po treningu. 

 

Kilka propozycji produktów regeneracyjnych, które można znaleźć w naszej ofercie

 

BYE All in One Recovery Drink - produkt, który został stworzony w celu przyspieszenia regeneracji po ciężkim wysiłku. Zawiera 26% białka, kompleks witamin i minerałów, probiotyki oraz błonnik. 

 

Invigor8 Superfood Shake - Naturalny koktajl odżywczy bez GMO, zawiera serwatkę od któr karmionych trawą, chia i siemię lniane, 5 porcji warzyw, pre i probiotyki oraz enzymy trawienne. 

 

ALE Gainer -  Odżywka węglowodanowo-białkowa o smaku waniliowym. 

 

PowerBar Protein Plus Bar - Zawiera mieszankę serwatki, kazeiny i białka soi. 

 

Etixx High Protein Bar - Zawiera 20g białka i 15g węglowodanów. Zawarte w nim wysokiej jakości białko serwatki wspomaga optymalny wzrost mięśni.


Więcej Produktów regeneracyjnych znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

Nasz wybór

© 2011 - 2024 OdżywkiDlaSportowcow.pl

Sklep zrobiony przez GrzeMaart.PL