Nasze marki

Jak trenować w upały?

Jak trenować w upały?

 

Mamy pełnię lata, pogoda dopisuje, coraz częściej mamy do czynienia z temperaturą ponad 30°C. Co zrobić żeby trening w taką pogodę był dla nas bezpieczny? Oto kilka rad. 

  1. Nawadniaj się! 

Odpowiednie nawodnienie w trakcie treningu to podstawa. Sama woda może tutaj nie wystarczyć, warto sięgnąć po napoje które w swoim składzie mają niezbędne elektrolity które tracimy w trakcie treningu z potem. Bardzo ważne jest również regularne picie-odczuwanie pragnienia jest już pierwszym sygnałem odwodnienia. 

W trakcie treningu świetnie sprawdzi się napój Lightning Isotonic. Nie zawiera sztucznych barwników, ma w swoim składzie niezbędne minerały oraz zawiera 27,5 g węglowodanów w porcji. 

 

2. Nie zapominaj o jedzeniu.

 

Bardzo ważny jest odpowiednio zbilansowany posiłek przed treningiem. Taki posiłek sprawi, że nie będziesz czuć spadków energii zbyt szybko, zapobiegniesz również spadkom cukru we krwi. W trakcie intensywnego treningu, szczególnie takiego który trwa ponad godzinę warto spożyć np. żel energetyczny który pozwoli na szybkie uzupełnienie „paliwa”. Możesz wypróbować żel izotoniczny z mentolem od 226ers, zawiera 22g węglowodanów w porcji, jest słodzony stewią, mentol sprawi, że odczujesz przyjemne chłodzenie. 

 

3. Dobrze zaplanuj godziny treningu.

 

Wybieranie się na trening o 12 w południe to kiepski pomysł. Znacznie lepiej będzie wybrać wczesne godziny poranne lub popołudniowe/wieczorne kiedy słońce już nie znajduje się tak wysoko. Planuj również trasy treningu tak, aby mieć dostęp do cienia. Odsłonięte asfalty czy pola nie będą dobrym pomysłem. 

 

4. Nie ignoruj sygnałów organizmu! 

 

Przerwij trening jeżeli zaczynasz odczuwać zawroty, bóle głowy czy osłabienie. W takiej sytuacji przede wszystkim znajdź miejsce w cieniu, usiądź lub połóż się, pij małymi łykami żeby schłodzić i nawodnić organizm. Wezwij pomoc jeżeli będzie to potrzebne. 

 

5. Pamiętaj o odpowiedniej regeneracji.

 

Zadbaj o odpowiednią ilość snu i przerwy pomiędzy treningami. Zadbaj również o schłodzenie organizmu pod koniec treningu. Powoli zmniejszaj intensywność aby organizm miał czas na obniżenie temperatury. Odpowiednią regenerację mięśni może również zapewnić żel chłodzący Sportsbalm Cooling SOS Body Gel, który relaksuje i daje efekt odświeżenia. 

 

Nie zapominaj również o czapce czy okularach przeciwsłonecznych oraz kremie z filtrem aby chronić swoją skórę przed działaniem promieni słonecznych.

 

Nasz wybór

© 2011 - 2024 OdżywkiDlaSportowcow.pl

Sklep zrobiony przez GrzeMaart.PL