Nasze marki

Jak ważna jest aktywność fizyczna?

 

 

Według badania przeprowadzonego w 2023 roku dla Ministerstwa Sportu i Turystyki  odsetek Polaków w wieku 15-69 lat spełniających normy dotyczące poziomu aktywności fizycznej w czasie wolnym rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia kształtuje się na poziomie 28%. Jeżeli dodatkowo uwzględnia się regularną aktywność związaną z jazdą na rowerze w celu przemieszczania się, odsetek ten wzrasta do 34%. 

 

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w kontekście zapobiegania chorobom układu krążenia, zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych, zapobiega rozwojowi nadciśnienia tętniczego. Aktywność fizyczna pomaga również ograniczyć rozwój cukrzycy typu 2. Aktywny styl życia pozwala nam na zachowanie w zdrowiu funkcji metabolicznych organizmu, jest podstawą w prewencji nadwagi oraz otyłości. 

 

Według WHO osoby w wieku 18-65 lat powinny podejmować regularną aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności przez min. 150 minut tygodniowo. Warto ograniczyć siedzący tryb życia. Bardzo ważne jest dopasowanie intensywności i rodzaju aktywności fizycznej do swoich możliwości i preferencji. Podejmowanie takiej aktywności, która sprawia Ci przyjemność przyniesie korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. 

 

Zacznij od małych kroczków: mieszkasz w bloku? Postaraj się nie korzystać z windy w razie możliwości. Może spacer do pracy? Albo rower zamiast samochodu? Możesz również spróbować wysiąść z autobusu przystanek wcześniej i zrobić sobie spacer do domu. Masz pracę siedzącą? Rób sobie przerwy, wstań i przejdź się. Większy wydatek energetyczny związany z podejmowaniem spontanicznej aktywności może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. 

 

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do aktywności, szczególnie jeżeli Twoja aktywność nie była do tej pory duża. Płynnie zwiększaj czas, ilość i intensywność ćwiczeń, wysiłek nie powinien powodować dyskomfortu. 

 

 

Mamy produkty, które pomogą Ci w trakcie aktywności i dzięki którym będziesz mieć energię do dalszych ćwiczeń:

 

Zapobiegaj odwodnieniu: 

  1. BYE Isotonic Sport Drink - napój 2 w 1. Idealnie gasi pragnienie i dostarcza energii do organizmu.
  2. Lightning Isotonic - zawiera 27,5 g węglowodanów w porcji, a także minerały niezbędne do prawidłowego nawodnienia. Napój nie zawiera sztucznych barwników. 
  3. PowerBar 5 Electrolytes - tabletki rozpuszczalne w wodzie, zawierają niezbędne elektrolity.

 

Dodaj sobie energii:

  1. Żelki energetyczne Lightning Endurance - Spożywanie wystarczającej ilości węglowodanów przed i w trakcie intensywnego wysiłku jest niezwykle ważne. Węglowodany zapewniają wysoki poziom energii. Żelki zawierają 18 g węglowodanów na 4 porcje. 
  2. Batony Energetyczne Taste of Nature - dostarczają energii i są doskonałym źródłem błonnika, białka, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz szeregu witamin, minerałów i pierwiastków śladowych naturalnie występujących w żywności.

 

Zregeneruj się:

  1. PowerBar Protein Plus Bar -  baton proteinowy zawierający 52% białka.
  2. Etixx Recovery Shake - zawiera komplet niezbędnych aminokwasów egzogennych, w tym leucynę, izoleucynę i walinę, które odgrywają zasadniczą rolę w procesach anabolicznych oraz regeneracyjnych po treningu. 

 

Nasz wybór

© 2011 - 2024 OdżywkiDlaSportowcow.pl

Sklep zrobiony przez GrzeMaart.PL